Оргазм

14.10.2022

Той, хто перший сказав – «Не зупиняйтеся на досягнутому!» напевно мав на увазі оргазм.

Тема жіночого оргазму і можливості його досягнення дуже актуальна, але при цьому досить табуйована в сучасному суспільстві. Зараз всі навколо говорять про свободу, про любов до себе і свого тіла, ми маємо багато джерел інформації і можемо знайти відповідь практично на будь-яке питання, що нас цікавить, але при цьому кожна друга жінка вважає за краще імітувати. Чому так відбувається? Чому ми не можемо досягти задоволення, розслабитися? Ми ставимо собі діагноз «фрігідність», навіть не підозрюючи про те, що дійсно нездатних випробувати оргазм жінок приблизно 0.2%.

Трохи науки

Якщо дивитися очима сухої фізіології оргазм – це момент різкого завершення збудження, який відчувається як ритмічне скорочення багатьох м’язів в області тазу. Під час оргазму людина втрачає відчуття меж власного тіла.

За статистикою, більше 50% жінок ніколи не відчували оргазм. І більшість з них намагається приховувати це якомога ретельніше, вважаючи це чимось соромним, думаючи, що корінь всіх проблем в ній, вона «якась не така».

Насправді, як би дивно це не звучало, але оргазми ми отримуємо головою. Тому що саме наш мозок і наша нервова система відповідальна абсолютно за всі наші емоції і відчуття. І якщо щось йде не так, спершу потрібно поговорити самому з собою. Важливий момент: відповідати потрібно відверто, тебе ніхто не засудить. Запитай себе, які сценарії заводять тебе, які фантазії ти б хотіла здійснити? Запам’ятай одну річ: оргазм полюбляє чесність. Не варто лаяти себе за свої сексуальні уподобання і бажання, вони абсолютно нормальні. Людям подобається різний одяг, страви, країни для відпочинку. Було б дивно якби в сексі всі любили одне і те ж. Тобі може подобатись все що завгодно, якщо це не виходить за рамки кордонів інших людей і їх комфорту.

На практиці

Для початку просто розслабся, вибери місце де тобі буде максимально комфортно. Це може бути душ. Увімкни собі приємну музику, або порно фільм за мотивами твоїх еротичних бажань. Почни ласкати себе за допомогою руки або душа. Приємні дотики не повинні зосереджуватися тільки в районі вульви. Це може бути шия, стегна, живіт, соски. Не став собі лише одну ціль – обов’язково отримати оргазм, так ти весь час триматимеш в голові «завдання» і розслабитися навряд чи вийде. Прислухайся до свого тіла, на які дотики і в яких місцях воно відповідає тобі збудженням, бажанням доторкнутися туди знову. 

 Ми живемо в сучасному світі, який так само надає широкий вибір секс-іграшок. Багато виробників на стільки впевнені у своїх девайсах, що обіцяють повернути гроші, якщо не вдалося досягти оргазму. До речі, відсоток повернення дуже малий. Придивись до вакуумних стимуляторів клітора, таких як «Пінгвін». У них безліч режимів, для різної чутливості. Оргазм може прийти не відразу, але чим краще ти вивчиш своє тіло, тим простіше тобі буде отримати задоволення і пояснити партнеру як подобається саме тобі.

Який буває жіночий оргазм

В інтернеті гуляє великий безліч чуток на тему того, який оргазм взагалі буває. Тут з одним часом важко розібратися, а за запитом гугл видає немислимі речі. Складається враження що за оргазм відповідають мало не всі наші частини тіла. Насправді за задоволення відповідає тільки мозок і клітор. Якщо не буде стимуляції клітора- оргазму теж не буде. Так, можна заперечити, що є як мінімум ще один вид оргазма- вагінальний. Але за нього все одно відповідає клітор. Він розташований не тільки зовні, ніжки і тіло клітора знаходиться всередині нас (приблизно сантиметрів 10). Тому так чи інакше стимуляція клітора все одно відбувається.

Але тут теж все суто індивідуально. Комусь приносить задоволення тертя через одяг, хтось любить пряму ласку пальцями, струменем води або іншими предметами. Може трапитися навпаки – через високу чутливість клітора прямі дотики до нього можуть викликати дискомфорт і навіть біль, слід бути дуже делікатним, якщо використовуються сексуальні іграшки або вібратори- тільки на низькій швидкості.

Цікавий факт: у давні часи дівчата використовували гусячі або інші пір’я для досягнення задоволення. 

А що з партнером?

Буває, що наодинці з собою у нас все чудово, але як тільки справа доходить до оргазму з партнером, з’являються питання. Кожна людина дуже індивідуальна, і шляхи, які ведуть до оргазму-теж. Буде классно, якщо перед тим як зайнятися сексом ви проговорите які у вас є бажання і переваги, а на що стоїть табу. Поясніть, як вам подобається, розкажіть йому/їй про ваше тіло. Запропонуйте разом сходити в секс-Шоп, або вибрати щось на сайті інтимних товарів. Піднесіть цю ідею як внесок у різноманітність вашого сексуального життя. Покажіть порнофільм зі сценами, які заводять вас, запропонуйте повторити. Дуже велику роль у жіночому оргазмі відіграє прелюдія. Вона потрібна для розігріву тіла та емоцій. Комусь вистачає п’ятнадцяти хвилин, комусь потрібно більше сорока. І те, й інше є абсолютною нормою. За час прелюдій наш мозок фокусується на приємних відчуттях, запахах, дотиках, зростає хвиля збудження. Якщо цього не сталося, і під час сексу думками ви в недоробленому звіті на роботі, шкільних проблемах дітей або інших побутових питаннях – прихід оргазму малоймовірний.

Втрата чутливості

Ні для кого не секрет, що двадцять перше сторіччя- сторіччя тривожності. Стрес, довгий робочий день, екологія, безсоння, депресії, хвороби – все це в сукупності дуже заважає здоровому сексуальному життю. Втрата чутливості – одна з основних проблем, яка турбує багатьох сучасних жінок різного віку і соціальних груп.

Причин, з вини яких зникає чутливість декілька. По-перше, це банальна втома. Спочатку, статевий акт був задуманий як спосіб відтворити на світ потомство, ніяких інших функцій природа в нього не закладала. Про те, що секс може служити джерелом задоволення люди задумалися дещо пізніше. Тому, коли ти дуже втомилася, твій мозок дає тобі сигнал, що зараз не час для «розмноження», тобі потрібен відпочинок. Звідси відсутність потягу і чутливості, мозок блокує наші другорядні бажання, які не відповідають за виживання, думаючи, що для них знайдеться час краще. Всім нам часом потрібен відпочинок, і, якщо ситуація носить епізодичний характер – дай собі час розслабитися і перепочити. Ні в якому разі не варто займатися сексом під тиском, або виходячи з остраху образити партнера відмовою. Ти маєш право хотіти або не хотіти, і ти не повинна за це ні перед ким виправдовуватися.

По-друге, втрата чутливості (як повної, так і часткової) може відбуватися в результаті прийому лікарських препаратів, особливо антидепресантів і транквілізаторів. Можливо це є варіантом норми, і пройде після курсу лікування, або препарат просто не підійшов. І в тому і в іншому випадку потрібно обов’язково сповістити про це вашого лікаря, щоб він дав рекомендації або замінив препарат на більш відповідний.

Третьою поширеною причиною є пологи. Справа в тому, що в стінках піхви розташовані нервові закінчення, і, якщо після пологів ширина і еластичність тканин змінилося, це може так само вплинути на відчуття в сексі. Але не варто переживати, це зворотні процеси. Спробуйте вправи Кегеля- вони спрямовані на розвиток і зміцнення м’язів зони проміжності.

Важливий факт, який варто враховувати: поріг чутливості у всіх різний, у одних людей- високий, у інших низький. Найбільш точно розібратися саме у ваших причинах зниженої чутливості вам допоможе психолог-сексолог.

Порно і реальність

Кожна друга людина на планеті хоча б раз у житті дивилася порно. Насправді індустрія фільмів для дорослих справляє на нас більший вплив, ніж може здаватися на перший погляд. Ми бачимо красиву картинку, з красивими позами, вигинами тіла, формами і звуками. Після такого в голову починають лізти думки про не ідеальність свого тіла, соромлення перед партнером, а іноді і відмова від сексу зовсім. Розслабитися не виходить: якщо весь час переживати тільки про те, чи цілком красиво виглядає та чи інша частина мене, то про яке задоволення і оргазм може йти мова?

Як правило, багато фільмів для дорослих закінчуються на моменті еякуляції чоловіка, а жінка повинна «встигнути» в цей проміжок часу. У порно практично не приділяють часу прелюдії, а як було вказано вище- гарна прелюдія одна зі складових оргазму.

Тому не слід сприймати таке кіно як посібник до того, як правильно повинен виглядати статевий акт, і вже тим більше воно не повинно вас заганяти в рамки. Секс буде приносити задоволення тільки в тому випадку, якщо займатися ним за вашими бажаннями і відчуттями, не соромлячись свого тіла, і не боячись сказати «стоп» якщо щось пішло не так.

Аноргазмія

Аноргазмія- це розлад, який виражається в тому, що людина має регулярні труднощі з отриманням оргазму. Важливий момент: проблеми є навіть тоді, коли все зійшлося ідеально. Партнер, обстановка, щире бажання – це на місці, а оргазм не приходить. Частіше це жіноча проблема, ніж чоловіча. Але в цій ситуації страждають обидва партнери, і вона може сильно отруювати сексуальне життя обох.

Є дві першорядних причини аноргазмії-фізіологічна і психологічна.

До фізіологічних проблем відносять в першу чергу вроджені захворювання статевих органів, операції, гінекологічні проблеми у жінок. Це те, з чим варто звернутися до лікаря-гінеколога, який дасть більш детальну картину того, що відбувається, і призначить вірне лікування.

Так само оргазм може придушувати прийом деяких ліків, алкоголь, вживання наркотичних препаратів.

Психологічних проблем, які впливають на здатність досягти оргазм набагато більше. Серед них: дипресія, БАР (біполярно-афективний розлад), дисморфофобія (неприязнь і нелюбов до свого тіла), релігійні та культурні забобони, емоційне та/або фізичне насильство, переважні стосунки з партнером (страх, образи, соромлення, невирішені конфлікти). Перераховувати можна нескінченно довго, але є хороша новина – більшість з цих проблем піддаються коригуванню разом з грамотним психологом-сексологом. Виходячи з ваших скарг і зауважень, лікар підбере найбільш ефективний метод вирішення проблеми. Цілком можливо, що на консультацію запросять так само вашого партнера.

Для успішного лікування аноргазмії важливо точно визначити її причину, а після детальної діагностики вам буде запропоновано план дій. Часом буває достатньо очних сесій з психологм, щоб вирішити розбіжності в парі і похід на сексуальну терапію.

Крім того, корисне застосування вібромасажу, для того щоб поліпшити приплив крові до статевих органів.

Висновок

Зрозумій одну важливу штуку: оргазм – це дар, що не впав з неба. Це підсумок роботи. Роботи з собою, зі своїм тілом, зі своїм партнером, з психологом. Робота на практиці із застосуванням отриманих знаньй. Важливо не вимагати від себе всього і відразу. Головне чітко чути себе, своє тіло, і свої потреби.